Blog

Zychar Blog
03
04
03.04.2022 17:26

ZYCHAR - Remont przyczepy Autosan D-50, przebudowa na wywrotkę. Lampy Horpol

Oto nasz kolejny pomysł na przebudowę przyczepy ze stałą skrzynią ładunkową na wywrotkę. Projekt przebudowy opiera się podwoziu polskiej przyczepy Autosan D-50 o ładowności 6 ton. W wyniku eksploatacji oraz upływu czasu przyczepa uległa zmęczeniu, a jej części zużyciu. Ekipa naszych fachowców przeprowadziła gruntowny remont podwozia obejmujący układ: skrętu, zawieszenia, pneumatyczny, elektryczny.
13
03
13.03.2022 18:00

Filtry hydrauliczne w ciągnikach i maszynach rolniczych

Filtry hydrauliczne pełnią ważną funkcję w każdym układzie hydraulicznym. To dzięki nim mamy pewność, że nie dostają się do niego pyły i odpady eksploatacyjne. Filtry hydrauliczne zapewniają poprawne działanie układu, a w porę przeprowadzana ich wymiana obniża ryzyko nagłych awarii i przestojów podczas pracy ciągników i maszyn rolniczych.
28
02
28.02.2022 20:10

Małe i ważne, czyli kilka słów o bezpiecznikach samochodowych

Mimo, że postęp technologiczny w motoryzacji jest ogromny, a stosowana w autach elektronika coraz bardziej skomplikowana, to nad jej bezpieczeństwem czuwają niewielkie, bardzo proste elementy. Mowa tu o bezpiecznikach samochodowych, które nie zmieniły się od lat, a mimo to szczycą się stuprocentową skutecznością. Wielu kierowców może nawet nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia w samochodzie. Uważamy jednak, że warto o bezpiecznikach wiedzieć jak najwięcej.
25
02
25.02.2022 10:58

Prostowniki wspomagające rozruch pojazdów

Prostowniki to urządzenia, które służą do zmiany napięcia prądu z przemiennego na napięcie stałe. Właściciele samochodów znają je najczęściej pod nazwą ładowarek służących do uzupełniania prądu w akumulatorach. Osoby zastanawiające się nad tym, jaki prostownik kupić, muszą wziąć pod uwagę wiele aspektów dotyczących ich budowy i kilku innych właściwości. Aby ułatwić ten wybór, w artykule zapoznamy Was z nowoczesnymi prostownikami zaopatrzonymi w funkcję wspomagania rozruchu samochodu. 
17
02
17.02.2022 22:38

Gaśnice w pojazdach i gospodarstwach rolnych

Nie trzeba nikogo kierującego się zdrowym rozsądkiem przekonywać, że posiadanie gaśnicy w samochodzie, ciągniku czy kombajnie rolniczym jest niezbędnym wyposażeniem pojazdu, który powinien znajdować się zawsze pod ręką w przypadku powstania pożaru. To samo odnosi się do miejsc, w których odbywa się produkcja rolna oraz do przydomowych warsztatów.
08
02
08.02.2022 09:40

Co trzeba wiedzieć wybierając opony do maszyny rolniczej?

Na rynku istnieje duży wybór różnego rodzaju opon przeznaczonych do maszyn rolniczych. Różnią się one między sobą pod wieloma względami. Od tego, jak są zbudowane zależą ich cechy użytkowe, a także bezpieczeństwo pracy. Na co zwrócić uwagę, wybierając opony? Jakie są ich typy i jak odczytywać umieszczone na oponach oznaczenia? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu.